ANASAYFA ÜRÜNLERİMİZ HİZMETLERİMİZ KAMPANYALAR BLOG İLETİŞİM ×

Lastik Tamiri

Delinme, kesilme ve benzeri dış etkenler sonucu kullanılamayacak duruma gelen lastiklerin, yeniden kullanılabilir hale getirmek amacı ile lastik tamiri gerçekleştirilir. Bu her defasında mümkün olmayabilir. Lastiğin tamir edilebilir durumda olup olmadığı ve tamiri uzman ellerde gerçekleştirilmelidir. 

Hatalı Uygulama: Lastik tamirinde gerçekleşen hatalı işlemlerden biri “fitil” ya da içeriden parça konulması sureti ile yapılan tamir işlemidir. Böyle bir tamir işlemi gerçekleştiğinde aslında havanın dışarı çıkması engellenir. Ama oluşan delikten içeriye nem girmesi, dolayısıyla lastik bünyesindeki çelik tellerin paslanması engellenemez. Zaman içerisinde bu pas lastik bünyesinde istenmeyen ayrışmalara sebebiyet verir. 

Doğru Uygulama: Gerçek anlamda bir tamiri ancak nitelikli tamir dediğimiz “mantar” veya “şemsiye” yama ile gerçekleştirebiliriz. Böyle bir işlemi yaparken önce açılan delik daha da büyütülür ve temizlenir, daha sonra buraya mantar yama içeriden dışarıya uygulanır. Böyle bir uygulama ile hem lastiğin dışarı hava kaçırması, hem de içine nem alması engellenmiş olur. 

Lastik tamiri söz konusu olduğunda; kullanılan ekipmanın kalitesi ve tamiri yapan ustanın eğitim seviyesi ile birlikte tecrübesi çok önemlidir. Mağzalarımızda , lastiğinizin tamirini eğitimli personelimizle ve nitelikli olarak gerçekleştirilir.